×
×

Buldeks Vidalar

VİDA

Buldeks vida, inşaat, mobilya montajı, ahşap işleri ve daha birçok uygulamada kullanılan yüksek kaliteli bir vida çeşididir. Buldeks, kalite ve dayanıklılık konularında uzun yıllara dayanan bir ünü olan bir markadır ve Buldeks vidaları, bu ünün bir yansımasıdır. Bu vidalar, ahşap ve metal malzemelerin birleştirilmesi gerektiğinde güvenilir bir bağlantı çözümü sunar. 

Buldeks Vidalar

Buldeks vida beton vidası olarak da bilinir. Çok geniş bir sektörel alanda montaj çalışmaları yapılmaktadır. İnşaat sektöründe kullanılan vidaları dübelli ve dübelsiz olarak ayırmak mümkündür. Dübel kullanmadan direkt olarak beton, taş ve tuğlaya geçme özelliğine sahip olan vidalar kullanım kolaylığı sağlar. Daha sert ve sağlam malzemeden üretilmiş olan buldeks vida sık dişleri ve keskin hatları ile sağlıklı bir montaj için avantaj oluşturur. Özellikle kapı ve pencere montajında kullanılan bu vidalar her türlü olumsuzluğa karşı sapasağlam kalır. Nemden ve diğer olumsuzluklardan etkilenmeyen bu vida kullanımında matkapla önceden delik açmak gerekir. Delik içinde vidanın dönüşü ile açılan dişler, uzun süre dayanıklı bir montaja imkân tanıyacaktır.

Pek çok malzemenin sağlam bir zemine monte edilmesinde vidalar kullanılır. Vidalar çok çeşitli ölçü ve özellikte kendini gösterir. İnşaat başta olmak üzere pek çok sektörde buldex vida kullanımı çok olumlu bir sonuç vermektedir. Vida ihtiyaçlarını karşılama noktasında öncelikli olarak gerek duyulan vidaların boyutunu doğru şekilde belirlemek gerekir. Bu sayede daha sağlıklı bir montaj çalışmasından söz etmek mümkün olur.

 

Buldex vida çeşitleri şekil olarak 5 ayrı grupta ortaya çıkar. Bu modeller farklı malzemelerin daha kolay montajına imkân tanır. Daha sağlıklı bir montaj işlemi için:

  • Üçgen,

  • Yuvarlak,

  • Yamuk,

  • Testere dişli,

  • Kare başlı buldeks vida kullanılır.

Şekil olarak bu modeller kullanılırken ölçü olarak da farklı boyutlarda vidalar bulunur. Yapılacak işin ya da kullanılacak yerin durumuna göre vidalar tercih edilir. 7.5 mm genişliğe sahip olan vidalar, 60 mm, 80 mm, 100 mm, 120 mm ve 150 mm gibi daha da çeşitlenen uzunlukta vida seçeneklerini kullanıcılara sunar. Sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım konusunda bu vidalar dayanıklı bir montaj için avantaj sağlar.

 

Buldex vida kullanımı son derece kolaydır. Öncesinde bir matkap yardımı ile delik açılır ve açılan deliğe direkt olarak vida monte edilir. Kullanırken herhangi bir dübel ihtiyacı yoktur. Vida burgulu şekilde deliğe gireceği için kendi diş yollarını kendi oluşturur. Diş yapısı geniş olduğu için vidanın çıkması söz konusu olmaz.

Beton ve tuğla başta olmak üzere sert zeminlerde buldeks vida kullanılır. Sert ve sağlam malzemeden üretilmiş olan vida tutma kapasitesi ile de iyi bir tercih olduğunu gösterir. Yüzlerce kg ağırlıkta olan çelik kapı montajlarında bu sağlam vidalar kullanılır ve memnuniyet yaratır. İnsanlara güven veren bu kaliteli malzeme ile iyi bir montaj işleminin tamamlanması söz konusu olur.

Buldex vida alımı sırasında öncelikli olarak hangi noktada kullanılacağı önem arz eder. Vidanın doğru boyutta olması yine çok önemli konular arasında yer alır. Montaj işlemi için hem delici matkap ucuna hem de uygun başlık ucuna ihtiyaç vardır. Bu vidaları ancak kendi montaj alanında kullanmak gerekir. Bu nedenle sipariş verirken ihtiyaçlar tam olarak düşünülmelidir. Buna göre verilecek sipariş sayesinde işin yarıda kalmasının önüne geçilebilir. Farklı vidaları bu işte kullanmak olumlu olmaz. Montajın sağlam olması için buldeks vida şarttır. İşe başlamadan önce yeterli miktarda doğru vida olduğundan emin olmak gerekir.

Vida başlıkları 5 değişik seçenekle kendini gösterir. Gerekli vidaların tedariki öncesinde hem ölçü hem de uygun başlık konusunda doğru kararı vermek gerekir. İsabetli vida tercihleri sayesinde verimli bir montaj çalışmasından söz etmek mümkün olur.

 

Buldeks vida fiyatları çok kaliteli bir ürünün rakamları olarak düşünülmelidir. Sağlam materyal kullanımı ile üretilen bu ürünler dirençli ve kullanışlı olarak bilinir. Bu sebeple ödenecek olan paranın kesinlikle boşa gitmediğini bilmek gerekir. Ürünün çeşidi ve boyutları ile fiyatların da değişken olduğunu unutmamak gerekir. Daha az gramaj tutan ürünle daha çok gramaj tutan ürün arasında elbette fark olacaktır.

Buldex vida fiyatları için kategoride bulunan fırsatları incelemek alıcı olan müşterilere fikir verecektir. Sağlam ve güvenilir bir montaj çalışmasında bu nitelikli vidalar önemli bir çözüm oluşturacaktır. Alışveriş yapan herkes ödediği paranın kaliteli ve sağlam bir ürüne gittiğini bilmelidir.