×
×

Metrik Vidalar

VİDA

Metrik vida, 60 derecelik diş açısına sahip, diş aralıkları ile çapı milimetre cinsinden belirlenen, plastik, ahşap ve metal malzemeleri bir arada tutturmaya yarayan vida türüdür.

Metrik vidalar, montaj sanayinin en önemli unsurları arasında bulunur. İnşaat, otomotiv, makine imalatı, elektronik cihaz ve mobilya imalatı en çok kullanılan sektörler arasındadır. Kaliteli ve paslanmaz metalden üretilmiş olan metrik vida çeşitleri, özellikle kullanım avantajları ile insanlara çok büyük destek sağlamaktadır. Yüksek tork ve çekme kuvvetlerine karşı dayanabilme özellikleri onlara daha geniş uygulama yelpazesi kazandırmış olup kolya bulunup, ulaşılabilme avantajları ile de her sektörden talep kazandırmaktadır. 

Metrik Vidalar

Metrik vidalarher sektörde yaygın olarak kullanılan vida modelleridir. Görüntü itibari ile özel ve ergonomik tasarıma sahip olan bu vida çeşitleri, montaj işleminin başarılı şekilde ortaya çıkmasına katkı sağlar. Aşağıda detaylı olarak yer alan metrik vida çeşitleri ürün kalitesinin daha iyi anlaşıldığı ve geniş kullanım alanları ile avantaj sağladığı sonuçları göstermektedir. Acar Vida, metrik vida çeşitlerinin her biri birinci sınıf kalite metalden üretilmiş mukavemetli yapısı ile her beklenti ve ihtiyacı karşılayacak özelliklere sahiptir.

Metrik Vida Çeşitlerinden;

Metrik 10 Vida  

10mm gövde, 9.6 mm diş çapına sahip, altı köşe, yuvarlak, kare ve imbus kafa tipleri bulunan metrik 10 vida, daha kalın ve ağır metalleri birbirine tutturmak yada sabitlemek amaçlı kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik, alüminyum ve pirinç ham maddelerinden üretimi yapılan bu civatalar, 8mm den 250 mm kadar boy ölçülerinde imalatı söz konusudur. 

Metrik 8 Vida  

8 mm çaplı, farklı uzunluklarda boyutlara sahip olan metrik 8 vida, düz, philips, altıgen ve torx baş tipleri ile 6.8 mm 'lik matkap ucu çapı ile dilenen malzemeye bağlantı sağlamaktadır. Mobilya ve inşaat imalatları en çok kullanılan sektörlerdir.

Metrik 6 Vida  

6 mm çapa sahip, farklı boy uzunlarında çeşitlere ayrılan metrik 6 vida, torx, düz, altıgen ve phılips başlıkları ile oldukça geniş sektörlerde bağlantı elemanı olarak kullanılmaktadır. Genel olarak somun ve rondela olarak kullanılmakta olup, tork değeri boyut ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Metrik 5 Vida 

5mm lik gövde çapına sahip, ahşap, plastik ve metal gibi materyalleri birbirine tutturmak yada sabitlemek için kullanılan civata türüdür. Metrik 5 vida, 4.8 mm diş çapı, yuvarlak kare, altıköşe ve imbus baş seçeneklerine sahip, çelik, alüminyum ve pirinç ham maddelerinden üretilebilen civata çeşitlerindendir. Mobilya, otomotiv, makine sanayi ve genel vidalama amaçlı pek çok farklı sektör ve alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metrik 4 Vida 

4mm gövde ve 3.5 mm diş çapına sahip metrik 4 vida, ahşap, metal ve plastik ürünleri birbirine tutturmak amaçlı kullanılmaktadır. Imbus, altıköşe, yuvalak ve kare kafa tipleri ile kolay montaj ve demontaj özelliğine sahip bu vida çeşitlerinin 6 mm den 100 mm kadar boy çeşitleri bulunmaktadır.

Metrik 3 Vida

3 mm gövde ve 2.5 mm diş çapına sahip, çelik, pirinç ve alüminyumdan üretilen metrik 3 vida, altıköşe, kare, yuvarlak ve imbus baş çeşitlerine sahiptir. İmalat sanayide oldukça yaygın kullanılan bu vida türü, pratik montaj ve demontaj özellikleri ile fonksiyoneldir. Mobilya, makine imalat, otomotiv imalat, inşaat, spor malzemeleri ve bahçe ekipmanları üretimlerinde kullanılmaktadır.

Metrik 2 Vida  

2 mm çapa sahip, farklı uzunluklarda imalatı mümkün olan metrik 2 vida, çelik, prinç ve plastik ham madde üretimleri ile çeşitlenmektedir. Genel olarak somun ve rondela ile birlikte kullanılır ve elektronik, mobilya, oyunca ve el aletlerinin imalatlarında yardımına ihtiyaç duyulur.

 

Metrik vida pek çok alanda kullanılır ve özellikle montaj sanayi için vazgeçilmez ürün örneklerinden biridir. Bugün makine, sistem, parça, ürün ve aklınıza gelen pek çok üretimde, ürünlerin bir araya getirilmesini sağlayan unsurlar arasında, metrik vidalar önemli bir yer tutmaktadır. Tutturma yada birleştirme yapılacak uygulamalarda vida somun ilişkisi tamamen metrik ve sorunsuz olmalıdır. Karşılık gelen ürünlerin ölçüsü tamamen uygun olursa, sağlam bir kapanma ve sağlam bir montaj söz konusu olur.

İyi bir montaj ürününü, verimli biçimde kullanmak istiyorsanız, burada karşınıza çıkan metrik vidalar size önemli derecede kolaylık sağlayacaktır. Kusursuz bir üretim anlayışı ile karşınıza getirilmiş olan vida ve civata seçeneklerimiz, sağlıklı bir üretimin karşılığıdır ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. 

Metrik vida üretimi konusunda firmamızın çok nitelikli ürün çeşit ve seçenekleri bulunmaktadır. Büyük bir hassasiyet ve dikkatle üretmiş olduğumuz metrik vida çeşitlerinin her biri kendi alanında gerekli bir ürün modeli olarak karşınıza gelmektedir. Bu işin toptan üretimini en uygun şekilde yaptığımız gibi, tedarik noktasında ekonomik ve avantajlı seçenekleri müşterilerimize sunmak durumundayız. Kaliteli metalden sağlıklı bir şekilde üretilmiş olan ürün örneklerimiz, montaj sanayindeki başarıyı önemli derecede desteklemektedir.

Toptan metrik vida ihtiyaçlarında, firmamızın uygun fiyat politikası size bu konuda önemli derecede yardım sağlayacaktır. Özellikle hırdavatçı olarak çalışan işletmelerin toptan tedarik fırsatları, bu ürünlerin daha makul ve uygun şekilde piyasaya sunulmasına katkı sağlamaktadır. Fabrikalar, işletmeler, atölyeler ve vida ihtiyacı duyan her sektöre uzanan hizmet ağımız, ürünlerimizin ilk elden, kaliteden taviz vermeden tüketiciye ulaşöasına olanak tanımaktadır. Toptan bir avantajlı metrik vida seçeneklerimiz, müşteri memnuniyeti ilkesine uygun şekilde size ulaştırılmaktadır. Ayrıca sac vidası ürünümüze buradan tıklayarak ulaşablirsiniz.